İstanbul’un Eşsiz Seyahat Deneyimleri “New Cool” Tanıtım Filmleriyle Sahnede

İstanbul’un Eşsiz Seyahat Deneyimleri
“New Cool” Tanıtım Filmleriyle Sahnede

Dünyanın önde gelen seyahat merkezlerinden biri konumundaki İstanbul, şehrin sunduğu eşsiz kültür-sanat, gastronomi ve alışveriş deneyimlerine odaklanan üç yeni filmle tüm dünyaya tanıtılıyor. “Taste in İstanbul is the New Cool”, “Shopping in İstanbul is the New Cool” ve “Art in İstanbul is the New Cool”, başlıklı filmler, 7/24 uyumayan şehir İstanbul’un her yaş, zevk ve bütçeye uygun deneyimlerine odaklanarak şehrin dinamik ve çok yönlü yapısını gözler önüne seriyor.

Aerial view of Galata Tower ,Blue Mosque & Hagia sophia (ayasofya) in Istanbul; Shutterstock ID 1746993107; purchase_order: -; job: -; client: -; other: –

Geçtiğimiz yıl birçok önde gelen yayın tarafından okuyucu oylarıyla dünyanın en iyi şehirlerinden biri seçilen İstanbul’un farklı kitlelere hitap eden çok katmanlı yapısı, şehrin sunduğu sanat, gastronomi ve alışveriş deneyimlerine odaklanan üç yeni reklam filmiyle tanıtılıyor.

“Taste in İstanbul is the New Cool”, “Shopping in İstanbul is the New Cool” ve “Art in İstanbul is the New Cool” başlıklı filmler, her sokağı bambaşka bir maceraya açılan dinamik bir metropol konumundaki İstanbul’u tüm renkleriyle ele alıyor. Seyahat deneyiminde çeşitlilik arayan ziyaretçilere sonsuz seçenek vaat eden İstanbul, yeni reklam filmleriyle hem kısa bir şehir tatilini tercih eden ziyaretçilere hem de uzun bir tatil arayışında olan gezginlere farklı deneyimler sunan popüler bir destinasyon olarak konumlandırılıyor.

Her yıl pek çok uluslararası yayının tavsiye ve en iyiler listelerinde üst sıralarda yer alan İstanbul’un yeni tanıtım filmleri, 178 ülkede TV ve dijital kanallar ile izleyiciler ile buluşuyor.

Dünyanın en beğenilen destinasyonlarından biri konumundaki İstanbul, canlı kültür-sanat sahnesi, baş döndüren tatları ve çok çeşitli alışveriş deneyimleriyle, seyahat severlere bir hafta sonu tatilinden çok daha fazlasını sunuyor…

“Art in İstanbul is the New Cool”: Zengin Bir Geçmiş, Sayısız Kültür-Sanat Etkinliği
Ziyaretçilerine hemen her semtinde farklı maceralar sunan İstanbul, zengin geçmişinin mirası olan tarihî yapıları ve sayıları her geçen gün artan kültür-sanat etkinlikleriyle sanatsever gezginler için gerçek bir hazine konumunda. “Art in İstanbul is the New Cool” şehrin benzersiz tarihine “Dünya’nın 8. Harikası” kabul edilen Ayasofya ile gönderme yaparken, İstanbul’da yıl boyu süren kültür-sanat etkinliklerini yenilenen mimarisiyle kapılarını geçtiğimiz yıl yeniden sanat severlere açan Atatürk Kültür Merkezi’yle ön plana çıkarıyor. 7/24 uyumayan kültür-sanat şehri İstanbul, Atatürk Kültür Merkezi, İstanbul Modern ve Santral İstanbul gibi modern ve çağdaş sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan merkezlerin yanı sıra Contemporary İstanbul ve Beyoğlu Kültür Yolu Festivali gibi etkinliklerle de seyahatlerinde kültür-sanatı ön plana alan gezginlere dolu dolu bir gezi takvimi sunuyor.

“Taste in İstanbul is the New Cool”: Her Adımda Bambaşka Bir Lezzet
İstanbul’un ev sahipliği yaptığı sayısız medeniyet tarafından şekillendirilen özgün mutfağı, Avrupa’yla Asya’nın keşişim noktasındaki bu benzersiz şehri keşfetmek için başlıca sebeplerden biri konumunda. “Taste in İstanbul is the New Cool”, dünyanın önde gelen lezzet başkentleri arasında yer alan İstanbul’un sunduğu tatları tüm çeşitliliğiyle gözler önüne seriyor. Şehrin Kız Kulesi manzaralı restoranlarından popüler kafelerine çok farklı noktada ünlü Türk çayı eşliğinde deneyimlenebilecek geleneksel Türk kahvaltısı filmin açılışını yaparken, Boğaz manzaralı restoranlarda tadılan leziz mezeler baş döndüren bir akşam yemeği seçeneği olarak ön plana çıkıyor. İstanbul, Türk kahvesi eşliğinde tüketilen Türk lokumu, dünyaca ünlü Türk tatlıları baklava ve güllaç, leziz mantı ve kebaplar, şehirde her köşe başında karşımıza çıkan sokak lezzetleri simit, döner gibi geleneksel tatların yanı sıra sayısız fine dining ve dünya mutfağı restoranına da ev sahipliği yaparak lezzet severlere unutulmaz bir tatil vaat ediyor.

 

“Shopping in İstanbul is the New Cool”: Dünyanın Alışveriş Merkezi İstanbul
Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş şehri İstanbul, kültür-sanat ve gastronomide olduğu gibi alışverişte de sunduğu kapsamlı deneyimlerle ön plana çıkıyor. Şehrin geniş alışveriş yelpazesi, “Shopping in İstanbul is the New Cool”da İstanbul’un tarihî çarşıları, lüks butikleri ve tasarım mağazalarıyla misafirlerin beğenisine sunuluyor. Dünyanın en eski kapalı alışveriş merkezlerinden biri olan Kapalıçarşı el yapımı otantik halılar, çinili seramikler ve hediyelik eşyalarla şehrin tarihi dokusundan küçük bir anıyı yanınızda götürme imkânı sunarken Türk tasarımcıların üretimlerinin sergilendiği mağazalar, özgün ve modern gardırobuna eşsiz parçalar eklemek isteyen alışveriş severleri İstanbul’a davet ediyor. Dinamik şehrin en hareketli semtlerinden Taksim ve Nişantaşı’nda dünyaca ünlü tasarımcıların son moda kreasyonlarını içeren bir alışveriş macerasına atılmak mümkünken şehrin dört bir köşesinde bulunan büyük alışveriş merkezleri çok sayıda farklı ürüne aynı çatı altında ulaşma imkânı sunuyor.