Covid-19 Turist Koruma Destek Sigortası ve Covid-19 Konaklama Destek Sigortası

Covid-19 Turist Koruma Destek Sigortası ve Covid-19 Konaklama Destek Sigortası ile Türkiye tatiliniz çok daha güvenli!

Her sene milyonlarca turist ağırlayan Türkiye, pandemi sürecinde turistlerin güvenle seyahat edebilmeleri için ulaşımdan konaklamaya kadar birçok alanda dünyaya öncülük eden uygulamaları  hayata geçiriyor. Bu kapsamda “Güvenli Turizm Sertifikası” uygulamasını dünyada ilk başlatan ülkelerden biri olan Türkiye, şimdi de daha keyifli ve güvenli bir tatil için Covid-19 teminatlı “Turist Koruma Destek Sigortası” ile “Ekstra Otelde Kalma Masrafı Teminatı Sigortası”nı tek bir paket içinde sunuyor. Hayata geçirilen bu yeni sigorta paketi ile turistler, tarihi, doğası ve kültürüyle dünyanın önemli turizm merkezlerinden olan Türkiye’de tatillerini güvenle yapabiliyor.

Turist Koruma ve Destek Sigortası

Tarihi, doğası ve kültürüyle turizmin merkezlerinden olan Türkiye’de daha keyifli ve güvenli bir tatil için Covid-19 teminatlı Turist Koruma Destek Sigortası yaptırabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin öncülüğünde Türkiye Sigorta tarafından hayata geçirilen bu proje ile Türkiye’nin cennet köşelerinde gönül rahatlığı ile tatil yapmak isteyen misafirlerimiz, ayların yorgunluğunu ve stresini, Covid-19 endişesi olmadan atlatıyor.

İstanbul, Bodrum, Kapadokya, Marmaris, Nemrut, Antalya ve Türkiye’nin diğer harikaları… Masmavi denizler, yemyeşil yaylalar, geniş kanyonlar ve açık hava müzelerinde Türkiye’nin eşsiz güzelliklerini keşfeden misafirlerimiz, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 tedirginliğini Turist Koruma ve Destek Sigortası ile geride bırakarak tatilin tadını çıkarıyor.

Başvurmak ve detaylı bilgi almak için http://www.covidinsurance4turkey.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1-Ürün içeriği ve teminatı nedir?

Covid-19 hastalığı kesin tanısı nedeni ile hastanede tedavi gören kişilerin hastanede yattığı süre boyunca tedavi masraflarını ödeyen bir poliçe türüdür. Kişinin anlaşmalı kurumlardan birinde hastanede yatışı gerçekleşmesi halinde Türkiye Sigorta provizyon sistemi ile ödeme yapılır. Anlaşmasız kurumlarda ise elden ödeme yapılır.

Güvence kapsamını poliçedeki teminatlar belirler. Sigortanın size sağladığı hizmet avantajlarını ayrıntılı bir biçimde öğrenebilmek adına, poliçenizi incelemenizi öneririz.

2-Poliçe süresi ne kadardır?

Sigortalının seyahat süresine bağlı olarak en fazla 30 güne kadardır.

3-Poliçe kapsamında hastane yatışına bağlı gün sınırı var mıdır?

Poliçe bitiş tarihinden önce sigortalının yoğun bakımda yatması durumunda poliçe bitmiş dahi olsa 10 gün boyunca tedavi devam eder.

4-Bekleme süresi var mıdır?

Covid-19 Turist Koruma ve Destek Sigortası’nda bekleme süresi yoktur.

5-Bu üründe yaş sınırı var mıdır?

Covid-19 Turist Koruma ve Destek Sigortası’ndan 0-65 yaş arasındaki herkes faydalanabilir.

6-Covid-19 Özel Sağlık Sigortaları Teminatı Masrafları Sigortası’nın kapsamı nedir?

Bu ürün ile; yurt dışından ülkemize gelenlerin seyahatleri esnasında Covid-19 nedeniyle hastaneye yatışlarının gerçekleşmesi durumunda özel hastane / devlet hastanesi ayrımı olmaksızın tüm pandemi hastanelerinde oluşabilecek sağlık masrafları karşılanır. Ürüne yoğun bakım masrafları da dâhildir. Hastaneye yatış esnasında Türkiye Sigorta provizyon ekiplerinin aranması durumu ile ödeme süreçleri başlar.

7-Hasar ödemesi hangi durumlarda gerçekleşir?

Kişinin kesin Covid-19 tanısı alarak hastane yatış ya da yoğun bakımda yatması ve hasar ödemesi için hastanenin Türkiye Sigorta provizyon merkezinden talepte bulunması gerekir. Kurumun pandemi hastanesi olup Türkiye Sigorta anlaşması olmaması durumunda elden ödeme yapılır.

8-Anlaşmasız kurumlarda ödeme için neler gerekir?

Anlaşmasız pandemi kurumlarındaki faturaların değerlendirilmesi için pasaport giriş çıkış fotokopileri, pasaport ön yüz fotokopisi, epikriz, doktor takip formları, açık fatura dökümü ve tetkik sonuçları gerekir.

Covid-19 Konaklama Destek Sigortası  

Covid-19 Konaklama Destek Sigortası ile yurt dışından Türkiye Cumhuriyetine seyahat amacıyla gelen yabancıların Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde kaldıkları otellerde  Covid-19 hastalığına bağlı olarak, Tüm Kamu Pandemi Hastaneleri tarafından kaldıkları otelde gözetim altında tutulması raporunun verilmesinden sonra Safe Tourism Sertifikasına sahip işletmelerde ekstra oda konaklamayı içermektedir. 

Sıkça Sorulan Sorular

1-Ürün İçeriği ve Teminatı Nedir?

Bu poliçe Yabancı Turistin konaklamasının başından itibaren Safe Turizm sertifikalı otellerde konaklaması şartı ile geçerlidir Sigortalının poliçe kapsamında ve Poliçe süresi içinde Covid-19 hastalığına bağlı olarak kamu pandemi hastaneleri tarafından otelde karantinada tutulması kararı verilmesi halinde otelde ekstra konaklamak durumunda kalırsa seçilen paket teminatı kapsamında günlük tazminat bedeli sigortalıya ödenir. 

2-Paket Kapsamında Seçilen Teminat Otele mi Ödenir Yoksa Sigortalıya mı?

Sağlık Sigortalarında tazminat ödemeleri hak sahibine yapılmaktadır, dolayısıyla ilgili poliçelerde ödemeler hak sahibi olan sigortalıya yapılır. 

3-Tazminat Süresi Ne Kadardır?

Poliçe süresince ödenecek azami tazminat süresi 15 gündür.

4-Karantina Kararı Veren Hastanenin Özel Hastane Ya Da Kamu Hastanesi Olması Fark Eder mi?

Karantina kararı veren hastanenin kamu hastanesi olması gerekir.

5-Bekleme Süresi Var mıdır?

Hayır, bu üründe bekleme süresi yoktur.

6-Bu Üründe Yaş Sınırı Var mıdır?

Bu üründen 0-65 yaş arasındaki ülkemize yurt dışından gelen turistler faydalanabilir.

7-Poliçe Teminat Başlangıcı İçin Özel  Bir Şart Var mıdır?

Teminat, sigorta süresince geçerli olmakla beraber, poliçe teminat başlangıcı Türkiye sınırlarına giriş tarihinden önce olamaz. Giriş tarihi olarak pasaportta tespit edilen tarih baz alınır. Poliçe bitiş tarihi ise daha ileri tarihli olsa dahi teminat Türkiye sınırları dışına çıkıldığının pasaportta tespit edildiği an sona erer.

8-Tur Kapsamında Covid-19 teşhisi sonrası karantina kararı tur süresinde alınırsa tazminat ödemesi yapılır mı?

Sigorta teminatı tur bitişinde sona ermekle birlikte karantina kararı tur esnasında verilirse tur süresi bitse dahi azami tazminat süresi boyunca tazminat ödenir. Örneğin; 7 günlük bir turda turun 5. günü karantina kararı verilirse 15 gün otelde ekstra karantinada kalınması durumunda 13 günlük tazminat ödenir. 

9-Günlük Teminat Limitleri Nedir?

Poliçe süresince ödenecek azami tazminat süresi 15 gün süre ile sınırlı olmak kaydı ile toplamda ödenecek tutar günlük kişi başı otel konaklama ücreti çarpı 15 gün ile sınırlı olup azami 1500 € ile sınırlıdır. Ürünümüz tazminat esasına göre düzenlenmiş olup, teminat kapsamında belirtilen günlük teminat tutarları Sigortalıya ödenir. Günlük ödenecek tazminat tutarı günlük otel oda ücreti tutarından yüksek olamaz. 

Primler

Primler

Başvurmak ve detaylı bilgi almak için http://www.covidinsurance4turkey.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.