TGA BÜLTEN EKİM 2023

Reklam ve Dijital Tanıtım Faaliyetleri

Ekim ayı dijital gösterimi 956 milyon oldu

Ekim ayında Turkish Riviera, Kapadokya ve İstanbul is the New Cool 3 filmleri toplam 200’den fazla ülkede TV’lerde yayınlandı. Dijital mecralarda ise toplam 9 reklam filmi 200’den fazla ülkede yayınlandı ve 956 milyon gösterime ulaştı.

Etkinlik ve Organizasyonlar

TGA, Ekim ayında toplam 2.157 kişiyi ağırladı

Ekim ayında Türkiye’nin 24 farklı şehrinde organize edilen 78 etkinlikte, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından dünyanın 67 ayrı ülkesinden 617’si basın mensubu, influencer ve kanaat önderi, 1.540’ı da tur operatörü olmak üzere toplam 2 bin 157 kişi ağırlandı. Ekim ayı boyunca yapılan etkinlikler ve ağırlamalar içinde ön plana çıkanlar ise şöyle:

ABD’li gazeteciler Antalya’nın golf tesislerini deneyimledi
TGA, ABD’nin önde gelen yayınlarından gazetecileri 1–8 Ekim tarihlerinde Türkiye’de konuk etti. Türkiye’nin sunduğu golf olanaklarını tanıtmak üzere oluşturulan özel konseptli programa katılan golf yazarları Antalya’da gerçekleşen etkinlikte, Türkiye’nin bu sporun tutkunlarına sunduğu olanakları dünya standartlarındaki sahalarda birebir deneyimlediler. Gazeteciler gezdikleri tesislerde Türkiye’nin golf turizmi konusundaki çalışmaları konusunda ayrıntılı şekilde bilgilendirilirken, sahalarda golf de oynadılar. Ağırlama programı kapsamında gazeteciler Antalya’nın tarihi ve turistik farklı birçok mekanını da ziyaret ettiler.
Avrupalı basın mensupları İstanbul’u farklı yönleriyle keşfetti
Uluslararası programıyla ufuk açan ve kültür-sanat izleyicisini İstanbul’da farklı rotaları keşfetmeye teşvik eden 212 Photography İstanbul Festivali, bu yıl 6. edisyonuyla 5–15 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşti. TGA, festival kapsamında Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden basın mensuplarını Türkiye’ye davet etti. Belçika, Fransa, Almanya, İngiltere ve Macaristan’dan gelen basın mensupları kendileri için oluşturulan özel bir programla 4–7 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da ağırlandılar. Davetli grup, festival kapsamında düzenlenen birçok etkinliğe katılırken; İstanbul’un tarihi, turistik ve kültürel birçok rotasını gezme olanağı da buldu.
Yabancı basın Tour of Türkiye için Türkiye’deydi
Dünyanın tek “Kıtalararası Bisiklet Turu” olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu (Tour of Türkiye) 08–15 Ekim 2023 tarihleri arasında 58. kez, Antalya, Muğla, İzmir ve İstanbul’da gerçekleştirilen etaplarla tamamlandı. TGA, bu önemli spor organizasyonu için uluslararası bisiklet basınının önde gelen yazarlarını 7–16 Ekim tarihleri arasında Türkiye’de ağırladı. Organizasyon kapsamında İngiltere, Romanya, Avusturya, Macaristan ve Hollanda’dan Türkiye’ye gelen gazeteciler hem müsabakaları izlediler hem de ağırlandıkları şehirlerin tarihi ve turistik birçok yerini ziyaret ettiler.
Avrupalı gazeteci ve influencer’lar Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nde İstanbul’u her yönüyle keşfetti
TGA, Türkiye Kültür Yolu Festivalleri kapsamında düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali için 10 kişilik Avrupalı basın mensubu grubunu Türkiye’de ağırladı. Festival için Almanya, Polonya, İngiltere, Belçika, Macaristan ve Yunanistan’dan gelen gazeteciler, 2–6 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da konuk edildi. İspanya, Almanya, Hollanda, İngiltere, Fransa ve Finlandiya’nın sosyal medyadaki etkin isimleri ise 9–13 Ekim tarihlerinde yine festival kapsamında İstanbul’da ağırlandı. Konuk gruplar İstanbul’da aralarında Tarihi Yarımada, Galata Kulesi, Pera Müzesi ve Resim Heykel Müzesi gibi tarihi, turistik ve kültürel birçok yeri ziyaret ederken, festival programında yer alan birçok etkinliğe de katıldılar.
Kayseri ve Kapadokya Belçikalı gazetecileri yerel deneyimleriyle konuk etti
TGA’nın TUI Fly iş birliği ile Türkiye’ye davet ettiği 12 Belçikalı gazeteci, 6–9 Ekim ve 16–19 Ekim tarihleri arasında Kayseri ile Nevşehir Kapadokya’da iki grup halinde konuk edildi. Ağırlama programı kapsamında gazeteciler Nevşehir Kapadokya’da Uçhisar Kalesi, Göreme Açıkhava Müzesi, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Gomeda Vadisi ve Mustafapaşa Köyü’nü ziyaret ettiler. Gazeteciler katıldıkları balon turuyla Kapadokya’nın masalsı coğrafyasını havadan izlerken; at binip Avanos’ta da çömlek atölyesine katılarak birbirinden özel yerel deneyimleri bir arada yaşadılar. Konuk basın mensupları Kayseri’de ise Kurşunlu Camii, Kayseri Kalesi, Döner Kümbet Müzesi gibi kentin tarihi birçok önemli mekanını ziyaret ettiler. Gazeteciler program boyunca Türk ve Kayseri mutfağının en özel lezzetlerinin de tadına baktılar.
Körfez ülkelerinden gelen influencerlar İstanbul günlerini takipçileriyle paylaştı
TGA, İstanbul’da farklı şehir deneyimlerini bir araya getirdiği bir ağırlama programına Körfez ülkelerinin sosyal medyada yakından takip edilen isimlerini davet etti. 9–13 Ekim tarihlerinde gerçekleşen programa katılan 10 kişilik influencer grubu, İstanbul’un tarihi ve turistik birçok mekanını ziyaret etti. Boğaz’da yapılan bir tur ile şehrin Anadolu ve Avrupa yakası arasında bir seyahat gerçekleştiren konuklar, aynı zamanda İstanbul restoranlarında hem Türk hem de dünya mutfağının en güzel lezzetlerini deneyimlediler. Influencerlar Türkiye’de geçirdikleri süre boyunca yaşadıkları yerel deneyimleri ise hazırladıkları çeşitli içeriklerle takipçileriyle paylaştılar.
Finlandiyalı influencerlar Kapadokya’nın masalsı görüntülerini sosyal medyalarına taşıdı
Finlandiya’nın sosyal medyada yüksek takipçiye sahip influencerları, Nevşehir ve Kapadokya temalı bir program kapsamında TGA’nın davetiyle Türkiye’ye geldi. 9 Ekim–13 Ekim tarihlerinde gerçekleşen ağırlamada influencer grubu, Kapadokya’da tarih, doğa, kültür ve gastronomi dolu birbirinden farklı deneyimleri bir arada yaşadılar. Davetli grup Nevşehir ve Kapadokya günlerini çeşitli paylaşım ve hikayelerle sosyal medya hesaplarına taşıdılar.
Ege rotasına çıkan Çinli gazeteciler, İzmir, Denizli ve Manisa’yı gezdi
TGA’nın Çin’den Türkiye’ye davet ettiği basın mensupları, kendileri için oluşturulan rotayla Ege’nin 3 farklı ilini gezdi. Hazırlanan programı kapsamında 10–15 Ekim tarihlerinde konuk edilen gazeteci grubu, İzmir, Denizli ve Manisa’da ağırlandılar. Her üç şehirde de kentlerin tarihi, kültürel ve turistik değerlerini ziyaret ettiler. Konuk gazeteciler program kapsamında çömlek ve cam yapım atölyesi gibi aktivitelere katılarak yerel bazı deneyimleri de yaşadılar.
Niğde ve Nevşehir Avrupalı basın mensuplarını sürdürülebilir turizm deneyiminde ağırladı
TGA, hazırladığı Sürdürülebilir Turizm temalı program için, Avrupa’nın farklı ülkelerinden basın mensuplarını Türkiye’ye davet etti. 10–14 Ekim tarihlerinde Niğde ve Nevşehir’de gerçekleştirilen ağırlamaya Almanya, Finlandiya, Macaristan ve Romanya’dan katılan gazeteciler, sürdürülebilir turizm sertifikalı otellerde konakladılar; tarladan sofraya tadım sunan Türk mutfaklarını deneyimlediler. Gazeteciler aralarında UNESCO listesinde bulunan Göreme Açık Hava Müzesi, Sobesos Antik Kenti, Niğde’de yer alan Gümüşler Manastırı gibi farklı birçok mekanı da gördüler. Konuk grup ağırlama süresince birbirinden farklı yerel deneyimlere de dahil edildi. Bu kapsamda konuklar yerel halk ile birlikte Kapadokya’da yaprak sarma atölyesine katıldılar; Niğde’de ise elma hasadı yaptılar. Program sonunda gazetecilere THY Karbon Offset sertifikaları da iletildi.
Diyarbakır Türki Cumhuriyetler’den gelen basın mensuplarını ağırladı
Türkiye Kültür Yolu Festivalleri kapsamında gerçekleşen Sur Kültür Yolu Festivali’ne yabancı gazeteciler de davet edildi. Festival kapsamındaki basın ağırlamasına Özbekistan, Azerbaycan, Kırgızistan ve Türkmenistan’dan katılan gazeteciler 16–19 Ekim tarihlerinde Diyarbakır’da ağırlandı. Festival programında yer alan kültür–sanat etkinliklerinde yer alan ve sanat dolu saatler geçiren konuk gazeteciler, şehrin önemli tarihi ve turistik birçok mekan, müze ve sergi alanlarını da gezdiler.
İstanbul, ABD’li gazetecileri kültür, sanat ve lüks yönleriyle karşıladı
İstanbul’un kültür, sanat ve lüks turizm alanlarında ziyaretçilerine sunduğu farklı deneyimlere odaklanan bir program kapsamında TGA, ABD’nin önemli yayınlarından basın mensuplarını Türkiye’ye davet etti. Gazeteciler 16–20 Ekim tarihlerinde gerçekleşen ağırlama programında, İstanbul’un önemli kültür-sanat merkezleri ile müzelerini gezdiler. Boğaz’da gerçekleşen tekne turuyla şehri denizden izleme fırsatı da bulan gazeteciler, geçmişten günümüze hikayeleri oluşmuş önemli kent yapılarını da ziyaret ettiler. ABD’li konuklara aynı zamanda çeşitli mekanlarda Türk mutfağına özgü yemeklerin anlatım ve tadımı da yapıldı.
Doğu Avrupa’dan gelen gazeteciler Kuzey Ege’nin Zeytin Rotası’nda hasat deneyimindeydi
TGA, birçok güzelliği kadar zeytinlikleriyle de dikkat çeken Kuzey Ege’nin Zeytin Rotası’nı tanıtmak ve zeytin hasadını da deneyimletmek üzere, 2 ayrı etkinlik düzenledi. 17–21 Ekim tarihlerinde gerçekleşen ağırlama programına Bosna Hersek, Bulgaristan, Macaristan ve Sırbistan’dan katılan basın mensupları, Çanakkale ve Balıkesir’de konuk edildi. Gazeteciler bölgenin zeytin rotasında zeytinlikleri ziyaret ederek, zeytin üretimi konusunda ayrıntılı şekilde bilgilendirildiler. Konuk gazeteciler zeytin hasadının nasıl yapıldığını bölgeye ait yöresel sunumlardan öğrendikten sonra, üreticilerle birlikte zeytin hasadı yaptılar. 20–22 Ekim tarihleri arasında ise İtalya, İspanya, Rusya ve İngiltere’den gelen basın mensupları, The Worlds 50 Best Restaurants Asia’nın birincisi olan şef ThiTid Tassanakajohn ve yardımcılarıyla beraber Kaz Dağları’nda ağırlandı. Bu gruptaki konuklar da zeytin toplama, tadım, zeytinyağı üretim fabrika gezisi gibi farklı birçok deneyimi bir arada yaşadılar. Program kapsamında konuk gruplar, Troya Antik Kenti ve Müzesi ile Cunda Adası gibi bölgenin önemli tarihi ve turistik yerlerini de ziyaret ettiler.
Antalya ve İstanbul’un güzellikleri Finlandiyalı okuyucularla Mondo dergisi sayfalarında buluşuyor
Sunduğu zengin içeriğiyle, Finlandiya’nın ilham verici ve çok yönlü seyahat dergisi Mondo, yeni sayısı için Türkiye’de çekimler gerçekleştirdi. Farklı şehir ve destinasyon deneyimleri ile Türkiye’nin gastronomi alanında sundukları gibi çeşitli konuları ele alan dergi ekibi, çekimlerini 28 Eylül–4 Ekim tarihleri arasında İstanbul ve Antalya’da yaptı.
İstanbul ve Nevşehir farklı yönleriyle, ABD’li izleyicilerin karşısına çıkıyor
ABD’de orijinal içerikli programlarıyla dikkat çeken HOLA TV ve VME TV’nin programlarını sunan Emmy ödüllü Alessandra Villegas, TGA’nın daveti üzerine prodüksiyon ekibi ile birlikte Türkiye’ye geldi. 4–10 Ekim tarihleri arasında hem İstanbul hem de Nevşehir’de, birçok farklı mekanda çekimler gerçekleştiren Alessandra Villegas ve ekibi; aynı zamanda ABD’de özellikle Latin Amerika’da büyük bir ilgiyle takip edilen Türk ünlüleriyle röportajlar da yaptı.
10. Kapadokya Ultra-Trail’in heyecanına yabancı influencerlar da ortak oldu
Dünyanın her yerinden binlerce koşucuyu Kapadokya’nın benzersiz atmosferinde buluşturan Kapadokya Ultra-Trail, bu yıl 10. kez 14–15 Ekim tarihlerinde düzenlendi. 71 farklı ülkeden 2 bin 434 sporcunun yer aldığı yarışlar kapsamında TGA, sosyal medyada yüksek takipçi kitlesi olan yabancı influencerları Türkiye’de ağırladı. Influencerlar Türkiye’de bulundukları süre boyunca hem yaşadıkları yarış heyecanı hem de yerel deneyimleri hazırladıkları farklı içeriklerle takipçileriyle paylaştılar.
Yabancı gazeteciler yat yarışı heyecanını İstanbul Boğazı’nda yaşadı
Bu yıl 4.’sü düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışları’nın 2. etabı 27–29 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Etaba 20’nin üzerinde yelkenli tekne ve 200’ü aşkın yerli ve yabancı sporcu katılım sağlarken; TGA organizasyon kapsamında uluslararası yatçılık basın mensuplarını Türkiye’ye davet etti. Ağırlama çerçevesinde konuk basın mensupları hem yat yarışlarını yakından takip ettiler hem de İstanbul’un yelken rotaları ve yatçılık tesisleri konusunda detaylı şekilde bilgilendirildiler.

Rota Ağırlamaları

Doğu Avrupalı gazeteciler Frig Yolu’nu GastroAfyon Festivali’yle keşfetti
Türkiye Kültür Yolu Festivalleri kapsamında düzenlenen GastroAfyon Lezzet Festivali için TGA, Doğu Avrupalı gazetecileri Frig Yolu’nda ağırladı. 28 Eylül–2 Ekim tarihlerindeki programa Bulgaristan ve Macaristan’ın önde gelen yayınlarından katılan gazeteciler, Anadolu tarihinde önemli bir yere sahip olan Frig uygarlığının izlerinde Ankara, Eskişehir, Afyonkarahisar ve Kütahya’yı gezdiler. Program çerçevesinde konuklara tüm kentlerin kültürel mirası ve yöresel gastronomi ürünleri detaylarıyla anlatıldı. Gazeteciler ağırlama boyunca GastroAfyon Lezzet Festivali programında yer alan birbirinden farklı etkinlik ve aktivitelere de katıldılar.
Doğu Akdeniz Gastronomi Rotası konuklarını en güzel lezzetleriyle ağırladı
Adana Lezzet Festivali için Türkiye’ye Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden davet edilen basın mensubu grubu, Doğu Akdeniz Gastronomi Rotası’nda benzersiz bir lezzet deneyimi yaşadı. 5-9 Ekim tarihlerinde Adana ve Mersin’de konuk edilen gazeteciler, her iki kentte de eşsiz yöresel gastronomi ürünleri ve lezzetlerini birebir deneyimlediler. Kentlerin önemli birçok tarihi ve turistik yerlerini de gezen konuklar, aynı zamanda Adana Lezzet Festivali programında yer alan çeşitli etkinliklere de katıldılar.
Avrupalı gazeteciler, Pisidia Rotası’nda tarih ve kültür dolu bir deneyim yaşadı
TGA’nın daveti üzerine, İngiltere, Fransa, Almanya, Macaristan ve Makedonya’dan Türkiye’ye gelen basın mensubu grubu, Antalya, Isparta ve Burdur’u içine alan Pisidia Rotası’nı gezdi. Antalya Arkeoloji Müzesi ile başlayan program kapsamında gazeteciler, sırasıyla Termessos, Sagalassos, Kapıkaya, Adada, Selge ve Pednelissos antik kentlerini ziyaret ettiler. Yazılı Kanyon ve Düden Şelalesi’ne de gören konuklar, Pisidia Rotası’nda Anadolu’nun tarihi ve kültürel mirasını detaylarıyla keşfettiler.

Uluslararası Fuarlar ve Etkinlikler

Türkiye standı İtalya’daki TTG Rimini Fuarı’nda ilgi gördü
Çoğunluğunu İtalya’nın değişik bölgelerinden gelen sektör temsilcilerinin oluşturduğu ve İtalya’nın en önemli turizm fuarlarından olan TTG Rimini Fuarı bu yıl, 11–13 Ekim 2023 tarihlerinde İtalya’nın Rimini şehrinde düzenlendi. İtalya turizm sektöründeki profesyoneller için önemli etkinliklerin başında gelen fuarda Türkiye, Türk Hava Yolları ve 8 sektör temsilcisi ile birlikte yer aldı. Farklı ülkelerden ziyaretçilere ev sahipliği yapan fuardaki Türkiye standında, Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı Kitabı’nın özel bir köşe ile tanıtımı da yapıldı.
Bisiklet turizminin geleceği bu yıl İzmir’de konuşuldu
Bisiklet turizminin tüm paydaşlarını bir araya getiren ve bu alanın geleceği hakkında kararların alındığı uluslararası EuroVelo & Bisiklet Turizmi Konferansı, bu yıl 11–13 Ekim 2023 tarihleri arasında, İzmir’de gerçekleştirildi. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile Avrupa Bisikletçiler Federasyonu (ECF) iş birliği çerçevesinde ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yerel paydaşların destekleriyle organize edilen konferansa Avusturya, Belçika, Almanya, İtalya ve Hollanda başta olmak üzere 34 ülkeden 267 delege katıldı. Organizasyon özelinde oluşturulan ağırlama programı kapsamında konuklar Türkiye’deki bisiklet rotaları hakkında detaylı bilgi alırken; farklı birçok aktiviteye dahil oldular ve İzmir bisiklet yollarını deneyimleyip bisiklet dostu tesisleri de gezdiler. TGA konferans kapsamında ABD, İtalya, Hollanda, Almanya, Tunus, Sırbistan ve İspanya’dan gelen yabancı basın mensubu grubunu da ağırladı.
Türkiye, golf turizmi destinasyonu olarak IGTM Fuarı’nda çeşitli çalışmalarla tanıtıldı
Dünyanın en önemli golf turizmi fuarlarından olan ve her yıl farklı bir ülkede düzenlenen International Golf Travel Market (IGTM) bu yıl 17 – 19 Ekim 2023 tarihlerinde Portekiz’in başkenti Lizbon’da gerçekleşti. Türk Hava Yolları ile 7 sektör temsilcisinin yer aldığı Türkiye standında Türkiye’deki golf turizmi ve tesisleri, fuar ziyaretçilerine detaylı şekilde anlatıldı. Fuar süresince dünyanın değişik ülkelerinden gelen tur operatörleri, golf basını ve golf etkinlik organizatörleriyle de 50’den fazla toplantı gerçekleştirildi.
IMEX America Fuarı’nda Türk rüzgarları esti
Güney ve Kuzey Amerika’nın en büyük MICE Fuarı olma özelliği taşıyan IMEX America Fuarı bu yıl ABD’nin Las Vegas kentinde 17–19 Ekim 2023 tarihleri arasında konuklarını ağırladı. Her yıl dünyanın farklı onlarca ülkesinden 3 bin 500’den fazla karar vericisini bir araya getiren IMEX America fuarına bu yıl Türkiye, Türk Hava Yolları ve 14 sektör temsilcisinin yer aldığı bir tanıtım alanıyla katıldı. Fuar süresinde dünyanın çeşitli ülkelerinin MICE sektör temsilcileri ile çeşitli toplantılar ve birebir görüşmeler yapıldı. Stand alanını ziyaret eden katılımcılara Türkiye’nin MICE alanında sunduğu ayrıcalıklar da detaylı bilgiler verildi.
İrlandalı Seyahat Acentaları Birliği (ITAA) 2023 konferansını Antalya’da gerçekleştirdi
İrlanda’nın tur operatörlerini ve seyahat acentalarını temsil eden İrlandalı Seyahat Acentaları Birliği (ITAA), bu yılki konferansını Türkiye’de düzenledi. Konferans, 17–22 Ekim 2023 tarihlerinde, aralarında seyahat acentesi yetkilileri, cruise şirketleri, ticaret birlikleri, havayolları, turizm basını ve turizm ofislerinden yetkililerinden oluşan 83 delegenin katılımıyla Antalya’da gerçekleştirildi. Konferans oturumlarının tamamlanmasından sonra katılımcılar Antalya’nın turizm ürünlerinin öne çıkarıldığı golf, e–bike ve tekne turu gibi farklı etkinliklere de katıldılar. Konuklar konferans programı çerçevesinde Antalya’nın Perge, Side, Arkeoloji Müzesi ve Kaleiçi gibi önemli tarihi yerlerini keşfetme fırsatını da buldular.
Düğün sektörünün profesyonelleri Bodrum’da bir araya geldi
TGA, Türkiye’nin destinasyon düğünleri için sunduğu olanak ve ayrıcalıkları tanıtıp deneyimletmek üzere çeşitli ülkelerden düğün sektörü profesyonellerini Türkiye’ye davet etti. 26–29 Ekim tarihleri arasında Bodrum’da düzenlenen özel etkinlik kapsamında düğün planlamacıları, Bodrum’un birçok otel ile etkinlik mekânlarını gezerek hem mekan keşifleri yaptılar hem de Türkiye ve Bodrum’un destinasyon düğün sektörü için potansiyeli hakkında bilgi edindiler. Konuklar aynı zamanda Bodrum’un tarihi ve turistik yerlerini de gördüler.
ABTA, The Travel Convention için bu kez Bodrum’daydı
Birleşik Krallık seyahat acenteleri, tur operatörleri ve seyahat endüstrisinin birliği olarak 70 yılı aşkındır çalışmalarını sürdüren ABTA, her yıl farklı ülkelerde düzenlediği lokomotif etkinliği ‘The Travel Convention’ı üçüncü kez Türkiye’de gerçekleştirdi. 1996 yılında İstanbul, 2012 yılında Antalya’da düzenlenen organizasyona, bu yıl Bodrum ev sahipliği yaptı. 30 Ekim – 01 Kasım 2023 tarihleri arasında 308 delegenin katılımı ile gerçekleşen ABTA Travel Convention kapsamında TGA, 15 kişilik İngiliz basın grubunu da ağırladı.

İller ve Destinasyon Tanıtım Çalışmaları

İllerde yapılan il kurulu ve iş takip toplantılarının sayısı 477’ye yükseldi
Ulusal ve uluslararası alanda il ve alt destinasyonların daha etkin tanıtımını sağlamak amacıyla yürütülen İl Tanıtım ve Geliştirme Programı kapsamında Trabzon ve Kilis 3., Ardahan, Bilecik, Konya ve Ordu 4., Kocaeli, Sinop, Yozgat ve Bartın 5., Denizli, Samsun, Mersin, Bolu ve Tunceli 6., Ankara 8., İzmir ve Antalya ise 10. il kurul toplantılarını yaptı. İl Tanıtım ve Geliştirme Programı kapsamında, Ekim ayında yapılan 18 toplantı ve iş takip toplantıları ile birlikte bugüne kadar toplam 477 toplantı gerçekleştirildi.
Ekim ayında 2 destinasyon filmi tamamlandı, 10 yerli influencer’a farklı rotalar deneyimletildi
Destinasyon tanıtımları kapsamında gerçekleştirilen prodüksiyon çalışmaları, Ekim ayında da sürdü. Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar her ilinin tarihi, kültürel, doğal ve turistik güzelliklerinin ekranlara taşındığı prodüksiyon çalışmaları kapsamında Ekim ayında Burdur ve Antalya’nın tanıtım filmlerinin çekimleri tamamlandı. Ekim ayında aynı zamanda sosyal medyada yüksek takipçi kitleleri olan yerli içerik üreticileriyle yapılan çalışmalar da devam etti. 10 influencer’a Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da başta bağ rotası olmak üzere esktrem sporlar, kültür ve gastronomi temalı etkinliklerde çeşitli deneyimler yaşatıldı.