TGA BÜLTEN KASIM 2022

Reklam ve Dijital Tanıtım Faaliyetleri

Kasım ayı dijital gösterimi 2 milyar oldu

Kasım ayında Turkish Riviera 2, Coming Soon , Naturally Türkiye ve İstanbul is the New Cool devam filmleri olan Shopping in İstanbul is the New Cool, Taste in İstanbul is the New Cool, Art in İstanbul is the New Cool, 200’den fazla ülkede TV’lerde yayınlandı. Dijital mecralarda ise toplam 11 reklam filmi 200’den fazla ülkede yayınlandı ve 2 milyar gösterime ulaştı.

Etkinlik ve Organizasyonlar

TGA, Kasım ayında toplam 1.693 kişiyi ağırladı

Kasım ayında Türkiye’nin 44 farklı şehrinde organize edilen 72 etkinlikte, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından dünyanın 57 ayrı ülkesinden 367’si basın mensubu ve influencer, 1.326’sı da kanaat önderi ve tur operatörü olmak üzere toplam 1.693 kişi ağırlandı. Kasım ayı boyunca yapılan etkinlikler ve ağırlamalar içinde ön plana çıkanlar ise şöyle:

Yabancı basın mensupları Anadolu UNESCO Dünya Mirası Rotası’ndaydı
TGA’nın daveti üzerine İngiltere, İrlanda, Avusturya, Polonya, İtalya, Portekiz, Makedonya, Romanya, Belçika, ABD, Almanya, İspanya ve Fransa’dan 29 basın mensubu Türkiye’ye geldi. Basın mensupları ayrı gruplar halinde 1-5, 8-12 ve 10-15 Kasım tarihleri arasında ‘Anadolu’da UNESCO Dünya Mirası Rotası’ ağırlaması programı kapsamında, Elâzığ, Malatya ve Adıyaman’ın doğal, tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret ettiler.
Türki Cumhuriyetler’den gelen gazetecilerden, Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali’ne yoğun ilgi
TGA, Bursa’da düzenlenen Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali kapsamında, Türki Cumhuriyetler’den gelen basın mensubu grubunu konuk etti. Festivale Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan ve Özbekistan’dan gelen basın mensupları, 1-6 Kasım tarihlerinde Bursa ve İstanbul’da ağırlandı. Ağırlama programı kapsamında konuk gazeteciler, film festivali süresince çeşitli film gösterimleri ve etkinliklere katılırken; aynı zamanda Bursa ve İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarını da görme imkanına sahip oldular
Alman gazeteciler Çanakkale ve İstanbul’u keşfetti
TGA, Türkiye’ye davet edilen Alman gazetecileri 30 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında Çanakkale ve İstanbul’da ağırladı. Basın mensupları, ağırlama programı kapsamında Çanakkale’de Troya Antik Kenti başta olmak üzere birçok ören yerini gezerken; Troya Müzesi’ni de ziyaret etti. Alman gazeteciler, İstanbul’da ise şehrin tarihi ve turistik birçok yerinde ağırlanırken; Türk mutfağının farklı birçok lezzetini de deneyimlediler.
İzmir ve Muğla, Sırp Influencer’lara ev sahipliği yaptı
Sırbistan’ın sosyal medyada etkin isimleri, 2-6 Kasım tarihleri arasında TGA’nın ev sahipliğinde İzmir ve Muğla’da ağırlandı. TurkAegean Kampanyası kapsamında Türkiye’ye davet edilen influencer’lar ağırlama programı kapsamında İzmir ve Muğla’da her iki bölgenin doğal, tarihi ve kültürel birçok mekanını ziyaret ederken; Türk mutfağının da farklı lezzetlerini deneyimlediler. Sırp influencer’lar Türkiye’deki seyahatlerine takipçilerini; sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları yayınlar ve çeşitli paylaşımlarla dahil ettiler.
Avrupalı influencer’lar İstanbul’da ‘Türk lezzetleri’ turundaydı
TGA; Fransa, Amerika, İngiltere, Hollanda, İsveç, Danimarka ve Norveç’in sosyal medyadaki etkin isimlerini ‘gastronomi’ temalı özel bir programla iki grup olarak, 5-8 ve 8-12 Kasım tarihlerinde Türkiye’de ağırladı. 2022 yılı Michelin rehberine girerek, ‘Gastro City’ unvanını güçlendiren İstanbul’da gerçekleştirilen bu özel ağırlamalara toplam 27 Avrupalı influencer katıldı. Program kapsamında İstanbul’a gelen konuk influencer’lar, dünyanın en zengin mutfaklarının başında gelen Türk mutfağının seçkin yemeklerinin tadına baktılar; yaşadıkları lezzet deneyimlerinin her anını ise sosyal medya hesaplarından takipçileriyle paylaştılar.
Polonyalı tur operatörlerinin Antalya deneyimi
Polonya’nın önde gelen tur operatörleri, 6-9 Kasım tarihleri arasında TGA’nın davetlisi olarak Türkiye’ye geldi. Tur operatörü grubu kendilerine özel hazırlanan program kapsamında Türkiye’nin turizm merkezlerinin başında gelen Antalya’da kentin tarihi, doğal ve kültürel farklı birçok yerini gezip çeşitli aktivitelere katılırken; Türk mutfağının birbirinden ünlü lezzetini de deneyimlediler. Türkiye seyahatleri sırasında konuk tur operatörleri, Antalya’da bulunan farklı birçok otele tanıtım ziyaretleri de yaptı.
İtalyan gazeteci ve din adamları Anadolu’nun kutsal mekanlarını ziyaret etti
İtalyan din adamları ve gazeteciler, tarih boyunca farklı dinlere ev sahipliği yapan Anadolu topraklarının kutsal mekanlarını ziyaret etmeleri için 7-12 Kasım arasında Türkiye’de ağırlandı. TGA’nın İnanç Turizmi faaliyetleri kapsamında Vatikan’a bağlı bir kuruluş olan Opera Romana Pellegrinaggi (ORP) ile birlikte düzenlediği programla 26 kişilik konuk grup Hatay, Mersin ve İstanbul’daki dini ve kutsal mekanları ziyaret etti; bu şehirlerin kültürel ve tarihi yönden önemleri konusunda da bilgilendirildi.

Ege’nin üzüm bağları, sosyal medya paylaşımlarının yıldızı oldu
TGA’nın davetlisi olarak Fransa, İtalya, Portekiz ve Sırbistan’dan Türkiye’ye gelen sosyal medyanın etkin isimleri, 7-13 Kasım tarihleri arasında Ege bölgesindeki bağ rotalarını gezdiler. Gastronomi turizminde ayrı bir yeri olan bağcılık temasını öne çıkarmayı amaçlayan ağırlama kapsamında İzmir, Manisa, Denizli’deki bağ evlerinde konuk edilen Avrupalı influencer grubu; seyahat ve tadımlarından en güzel anları takipçileriyle sık sık paylaşarak, sosyal medyada önemli bir trafik oluşturdular.

Japon tur operatörleri Antalya ile İstanbul’da turistik rotaları bire bir deneyimledi
TGA, Japonya Seyahat Acenteleri Birliği JATA iş birliğiyle gerçekleştirdiği özel bir programla, Japonya’nın önde gelen 10 tur operatörü şirketinin üst düzey yöneticilerini Türkiye’de konuk etti. Antalya ile İstanbul’un birer turizm destinasyonu olarak tanıtımlarının yapıldığı ağırlama programı, Japonya pazarındaki turizm ve seyahat potansiyelinden daha fazla verim almak amacıyla 8-14 Kasım tarihleri arasında düzenlendi. Davetliler program kapsamında, her iki şehrin tarih, kültür, gastronomi alanlarındaki farklı yönlerini ve zenginliklerini keşfettiler.

ABD’li ünlü seyahat yazarı Kristin Braswell, Trakya Bağ Rotası’ndaydı
Amerikalı yazar Kristin Braswell, TGA’nın davetlisi olarak Türkiye’ye geldi ve 9-16 Kasım tarihlerinde bağ rotalarını gezdi. Lüks seyahat, kültür ile yemek konularında yazılar hazırlayan ve önemli bir okuyucu kitlesine sahip olan Kristin Braswell, Türkiye seyahati sırasında Tekirdağ ve Çanakkale’deki bağ evlerini ziyaret etti. Ünlü yazar, Türkiye ziyareti kapsamında İstanbul’un kültürel ve tarihi yerlerini de ziyaret etti.

Avrupalı ve Kanadalı Influencer’lar da ‘İstanbul is the new cool’ dedi

TGA, İtalya, İngiltere, Kanada ve Hollanda’dan influencer grubunu İstanbul’da ağırladı. ‘İstanbul is the new cool’ kampanyası kapsamında özellikle kültür ve sanat temalarının ön plana çıkarıldığı ağırlama programı kapsamında sosyal medyanın etkin isimleri, İstanbul’un hem tarihi hem de modern yönlerini keşfettiler. Konuk influencer’lar İstanbul deneyimlerini sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları yayınlar ve birbirinden farklı paylaşımlarla takipçileriyle paylaştılar.

Doğu Akdeniz, Avrupalı basın mensuplarını eşsiz doğası ve lezzetleriyle karşıladı
TGA’nın davetiyle Türkiye’ye gelen basın mensubu grubu, doğa ve gastronomi temalı bir program kapsamında ağırlandı. 10-14 Kasım arasında ülkemize İngiltere, Danimarka, Yunanistan, İsrail, Sırbistan, Moldova ve Romanya’dan gelen gazeteciler Adana, Mersin, Kahramanmaraş ve Osmaniye’nin doğal ve kültürel farklı birçok noktasını ziyaret ederken; gezdikleri yerler hakkında detaylı bilgiler alıp doğal güzellikleri fotoğraf karelerine de taşıdılar. Konuk grup aynı zamanda bölge mutfağının çeşitli yemekleri ve Doğu Akdeniz’e özgü meyveleri de deneyimlediler.

The Scotsman yazarı Janet Christie İstanbul’da tarih, kültür-sanat ve lezzet dolu bir deneyim yaşadı

İngiltere’nin önemli yayınlarından The Scotsman’in yazarı Janet Christie, TGA’nın davetlisi olarak 10-14 Kasım arasında İstanbul’daydı. İstanbul’un tarih, kültür-sanat ve gastronomi alanlarındaki çeşitliliği ve zenginliklerini deneyimletmek üzere hazırlanan özel bir programla ağırlanan Janet Christie; şehrin dikkat çeken mekanlarını gezdi. Christie, Türkiye seyahatinde aynı zamanda Türk mutfağına özgü lezzetlerin tadımını da yaptı ve restoranlarda şeflerle yaptığı görüşmeler sırasında ise tariflerle ilgili detaylı bilgiler aldı.

Konuk influencer’lar Kapadokya günlerinin her anını takipçileriyle paylaştı

İspanya, Portekiz, Fransa, Polonya, Danimarka, Avusturya’nın sosyal medyadaki etkin isimleri, 14-18 Kasım tarihleri arasında TGA’nın ev sahipliğinde Kapadokya’da ağırlandı. Ağırlama süresince bölgenin tarihi, doğası, kültür ve gastronomisine özgü birbirinden farklı birçok deneyimi bir arada yaşayan konuk influencer’lar; gezdikleri gördükleri yerleri, tattıkları tüm lezzetleri sosyal medya hesaplarında farklı içerikler üreterek takipçileriyle paylaştılar.

Yabancı basın mensupları, Anadolu’da Selçuklu’nun ayak izinlerini takip etti

Türki Cumhuriyetler ve Doğu Avrupa’dan TGA’nın davetine katılan basın mensubu grubu, 15-17 Kasım tarihleri arasında İstanbul, Sivas ve Erzincan’da ağırlandı. Azerbaycan, Bosna Hersek, Kazakistan, Kırgızistan, Romanya ve Sırbistan’dan Türkiye’ye gelen yabancı gazeteciler her üç şehrin de doğal, tarihi ve kültürel yerlerini gezdi; ziyaret ettikleri tüm mekanlarla ilgili detaylı bilgiler aldı.

Kuzey Avrupalı gazeteciler İstanbul’da Türk lezzetlerini deneyimledi

TGA, İstanbul’un Michelin Guide’a da girmesiyle birlikte, Türk mutfağının uluslararası boyuttaki bilinirliğini artırmak üzere, Kuzey Avrupa’nın önde gelen yayınlarını İstanbul’a davet etti. İsveç ile Norveç’ten gelen gazeteciler, hazırlanan özel bir Gastro Tur programı kapsamında İstanbul’da ağırlandı. Türk mutfağının köklü geçmişi ve yemekleri ile modern yönlerinin de tanıtıldığı ağırlama boyunca gazeteciler, hem Türk lezzetlerini deneyimlediler hem de şeflerle tanışarak çeşitli röportajlar gerçekleştirdiler.

Doğu Anadolu’nun güzellikleri, yabancı gazetecilerle bir araya geldi

TGA’nın davetlisi olarak Bosna Hersek, Kırgızistan ve Azerbaycan’dan Türkiye’de gelen gazeteciler 15-19 Kasım tarihleri arasında, ‘Doğu’nun İncileri’ni keşfettiler. Program kapsamında İstanbul ile birlikte Doğu Anadolu’da Muş, Bingöl, Tunceli ve Elazığ’da ağırlanan basın mensubu grubu, tüm şehirlerde tarihi, kültürel ve doğal mekanlara yaptıkları ziyaretlerle, Türkiye’nin otantik, tarihi ve modern tüm yönlerini bir arada deneyimleme fırsatını buldular.

İstanbul ve Gaziantep, ABD’li gazetecilere ‘Türk lezzetleri’ deneyimini yaşattı

TGA, ABD ve Kanadalı gazetecileri gastronomi teması kapsamında 15-19 Kasım tarihlerinde İstanbul ve Gaziantep’te ağırladı. Gazeteciler İstanbul’da Türk mutfağının farklı yemeklerini ve sokak lezzetlerini deneyimlediler. Gaziantep’te ise şehrin tarihi ve kültürel mekanlarını da ziyaret eden konuk gazeteciler, aynı zamanda bölge mutfağına özgü birbirinden özel yemek ve tatlıların tadına baktılar. Konuk basın mensupları, Türkiye ziyaretlerinde yaşadıkları tüm lezzet ve seyahat deneyimini sosyal medya hesaplarına da taşıdılar.

Ege’nin asırlık zeytin ağaçları, yabancı basın mensuplarına ev sahipliği yaptı

Aralarında Japonya, Amerika, Almanya, Kanada, Fransa, İrlanda ve İngiltere’nin de olduğu 13 farklı ülkeden 22 gazeteci, TGA’nın davetlisi olarak Türkiye’ye geldi. Konuk basın mensupları, 16-19 Kasım arasında asırlık zeytin ağaçlarıyla dikkat çeken İzmir, Muğla ve Aydın illerinde ağırlandılar. Her üç ilin tarihi, kültürel farklı bölgelerini de program dahilinde ziyaret eden gazeteciler; Ege bölgesi ile Türk mutfağının en önemli unsuru olan zeytin ağaçları ve zeytincilik konusunda bilgi alırken; zeytin hasadı da yaptılar.

Avrupalı influencer’ların Türkiye’deki ‘wellness’ deneyimi

TGA, İspanya, İtalya, İrlanda, Sırbistan, Fransa, Romanya ve Polonya’nın sosyal medyada yakından takip edilen etkin isimlerini, özel bir Wellness Programı kapsamında Türkiye’de konuk etti. İki grup olarak 17- 21 Kasım ve 21-25 Kasım tarihleri arasında Bolu, Sakarya ve Kocaeli’nde ağırlanan influencer’lar, insan vücudunu dinlendirip rahatlatan hamam ve spa deneyimlerini, bu bölgelerde hizmet veren termal tesisler ile sağlık kulüplerinde yaşadılar. Konuklar aynı zamanda bölgede yapılabilen kano, doğa yürüyüşleri ve bisiklet gibi farklı açık hava aktivitelerine de katıldılar.

Gazeteci Peter Nevilla Hadley Anadolu topraklarını hem gezdi hem görüntüledi

Çin’in önemli yayınlarından olan South China Morning Post’un yazarı Peter Nevilla Hadley, TGA’nın davetiyle 18 – 26 Kasım arasında Türkiye’yi ziyaret etti. Kendisi için oluşturulan ağırlama programıyla İstanbul, Adıyaman, Elâzığ ve Malatya’da konuk edilen Hadley, ziyaret ettiği illerin tarihi, kültürü ve gastronomisiyle ilgili detaylı bilgiler aldı.

Doğu Avrupalı gazeteciler, Türk tasarımcıların moda ve sanat rüzgarını İstanbul’da hissettiler

TGA, ‘İstanbul is the New Cool’ kampanyası kapsamında İstanbul’un moda ve sanat alanındaki zenginliğini göstermek üzere özel bir basın ağırlaması gerçekleştirdi. 21-24 Kasım tarihleri arasında Moldova, Polonya ve Romanya’dan gelen basın mensubu grubu, İstanbul’da Türk moda sektörünün önemli profesyonelleri ve tasarımcılarıyla özel görüşmeler yaptı; Türk tasarımcıların mağazalarını ziyaret ederek ürünlerini de inceledi.
Yabancı gazeteciler Batı Karadeniz sahillerini gezdi
TGA, Batı Karadeniz’in doğal, kültürel ve tarihi güzelliklerine dikkat çekmek amacıyla, 23–27 Kasım tarihleri arasında yabancı basın mensubu grubunu Türkiye’de ağırladı. Ağırlamaya İsveç, Danimarka, Sırbistan, Polonya, Fransa, Bosna Hersek ve Yunanistan’dan katılan gazeteciler Zonguldak, Bartın ve İstanbul’da konuk edildi. Program kapsamında tüm şehirlerin tarihi, kültürel mekanlarını ziyaret eden gazeteciler, Karadeniz sahilinin doğal güzellikleriyle beraber Türk mutfağının yöresel lezzetlerini de deneyimlediler.
Anadolu’nun Otantik Ahşap Camileri, yabancı gazetecileri ağırladı
TGA’nın davetlisi olarak 29 Kasım-2 Aralık arasında Türkiye’de konuk edilen yabancı basın mensubu grubu; Türkiye’nin en seçkin tarihi ve kültürel miraslarından olan Otantik Ahşap Camilerini gezdi. Ağırlama kapsamında Ankara, Karaman ve Konya’yı ziyaret eden gazeteciler, Anadolu’nun kültürel, sanatsal ve toplumsal tarihi hakkında detaylı bilgiler alırken; ziyaret ettikleri illerin doğal ve tarihi güzelliklerini de fotoğraf karelerine taşıdılar.

Uluslararası Fuarlar ve Etkinlikler

TGA, World Travel Market Fuarı’nda (WTM) ülke bilinirliğini artıracak tanıtım çalışmaları yaptı

TGA, 7-9 Kasım tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen ve turizm sektörünün önde gelen fuarlarından olan World Travel Market’e (WTM) katıldı. TGA yetkilileri fuar süresince Türkiye tanıtım alanında, ziyaretçiler ve sektör profesyonellerine Türkiye tanıtımları yaptılar. Türkiye’den 61 kurumun yer aldığı Türkiye standına fuar ziyaretçileri yoğun ilgi gösterdi.

FIFA Dünya Kupası’ndaki Türkiye Tanıtım Alanı büyük ilgi gördü
TGA, bu yıl Katar’da düzenlenen ve dünya futbolunun en önemli organizasyonlarından olan FIFA Dünya Kupası’nda, festivallerin düzenlendiği Al Corniche alanında Türkiye tanıtım alanı ile yer aldı. Tasarımı ve teknolojik özellikleriyle dikkat çeken tanıtım alanında TGA yetkilileri, dünyanın dört bir yanından bu önemli organizasyona gelen ziyaretçilere Türkiye’nin tanıtımını yaptılar.

9. İİT Helal Expo’da Türkiye’nin farklı alanlarındaki potansiyelleri paylaşıldı

Helal piyasasının en önemli ticari iş birliği platformu olan İİT Helal Expo Fuarı, bu yıl 24-27 Kasım 2022 tarihleri arasında 40’a yakın ülkenin katılımıyla İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlendi. Fuar boyunca, 131 m² büyüklüğündeki Türkiye tanıtım alanında, ülkemizin başta turistik ve ticari olmak üzere, farklı birçok alandaki potansiyeliyle ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

2023 EuroVelo & Bisiklet Turizmi Konferansı’nın ev sahibi İzmir

TGA, 21 Kasım’da düzenlenen EuroVelo 25. yıl sanal etkinliğinde, 2023 EuroVelo & Bisiklet Turizmi Konferansı adaylığını İzmir’in kazandığını duyurdu. Etkinlikte TGA adına Ürün Pazarlama Direktörü Ceylan Şensoy bir konuşma yaptı. Şensoy sürdürülebilir seyahat ve bisiklet turizminin geliştirilmesinin önemi konusunda bilgi verdiği konuşmasında, EuroVelo 2023’e ev sahipliği yapacak olan İzmir ile ilgili bir tanıtım sunumu da gerçekleştirdi.

TGA Türkiye’nin MICE sektöründeki yeri ve önemini, ICCA Kongresi’nde anlattı
Uluslararası Kongre Derneği ICCA’nın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği ICCA Congress, bu yıl Polonya Krakow’da 6-9 Kasım 2022 tarihlerinde düzenlendi. Dünya MICE endüstrisinin önde gelen isimleri ve derneklerinin katıldığı etkinlikte TGA, Türkiye’nin MICE sektöründeki yeri ve bir MICE destinasyonu olarak önemine ilişkin bilgileri çeşitli toplantı ve networking görüşmeleriyle aktardı.
ABD Tur Operatörleri Derneği’nin (USTOA) 50. Yıl Galası’nda yapılan Türkiye tanıtımı ilgi çekti
ABD Tur Operatörleri Derneği (USTOA) Konferansı bu yıl 27 Kasım-2 Aralık tarihlerinde ABD’nin Teksas eyaletinde düzenlendi. TGA, konferansa katılarak, önemli tur operatörleri ile bire bir görüşmeler gerçekleştirdi. Ayrıca USTOA’nın kuruluşunun 50. yılı için düzenlenen Gala Yemeği’ne ülke sponsoru olunurken, 750’den fazla ABD’li tur operatörü ve yabancı üyeye galada Türkiye tanıtımı da yapıldı.
İskandinav golf tur operatörleri Belek’teki golf sahalarını inceledi
İskandinav pazarının en büyük golf turizmi operatörü Golf Plaisir yetkilileri, TGA’nın daveti üzerine, 24-27 Kasım 2022 tarihlerinde Antalya Belek’te bulunan golf tesisleri ve sahalarını ziyaret etti. TGA, davet kapsamında konuklara gerçekleştirilen bir sunumla hem Türkiye golf turizmine ilişkin bilgilendirmeler yaptı hem de tur operatörlerini Belek’te bulunan golf tesisleri ve sahalarını gezdirerek, tesisleri bire bir deneyimlerini sağladı.
Bu yıl TGA desteğiyle düzenlenen fvw TravelTalk Kongresi’ne Antalya ev sahipliği yaptı
Almanya’nın en büyük seyahat sektörü dergisi fvw’nin düzenlediği TravelTalk Kongresi, TGA’nın desteğiyle bu yıl ilk kez Almanya dışında bir ülkede yapıldı. 2-5 Kasım tarihlerinde Antalya’da düzenlenen kongrede TGA, Alman tur operatörlerinin üst düzey yöneticileri, medya mensupları ve acentelere Türkiye’deki destinasyonları tanıtan ve aynı zamanda ülkemizi farklı yönleriyle ön plana çıkaran bir tanıtım sunumu gerçekleştirdi.
TGA, BrideLux Symposium’da dünya destinasyon düğün sektörüyle bir araya geldi
TGA, destinasyon düğün sektörünün önde gelen düğün organizatörlerinin bir araya geldiği en önemli platformlardan olan BrideLux Symposium’a katıldı. 2-4 Kasım tarihlerinde Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen sempozyumda TGA yetkilileri, Türkiye’nin özellikle destinasyon düğün ve organizasyonları açısından sahip olduğu konum ve zenginlikleri öne çıkaran bilgilendirmelere ek olarak; sektörün üst düzey organizatör ile planlayıcılarıyla da bire bir görüşmeler yaptı.
Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), WOC Etkinliği’ni TGA iş birliğiyle İstanbul’da düzenledi
TGA, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA), Wings Of Change etkinliği kapsamında gerçekleştirdiği toplantı ve gala gecesine destek verdi. 8-9 Kasım’da İstanbul’da düzenlenen etkinliğin gala gecesine 40 farklı ülkeden 240 yabancı davetli yer alırken; 9 Kasım’da gerçekleştirilen toplantıya ise yine 40 ülkeden yaklaşık 600 kişi katıldı.

İller ve Destinasyon Tanıtım Çalışmaları

İllerde yapılan il kurulu toplantı sayısı 308’e yükseldi

Ulusal ve uluslararası alanda il ve alt destinasyonların daha etkin tanıtımını sağlamak amacıyla yürütülen İl Tanıtım ve Geliştirme Programı kapsamında Batman, Bayburt 2.; Adana, Erzincan, Hakkâri, Kayseri 3.; Bitlis, Kars, Niğde, Bolu 4.; Erzurum, Düzce, Gümüşhane 5.; Antalya ve İzmir ise 6. kurul toplantılarını gerçekleştirdi. İl Tanıtım ve Geliştirme Programı kapsamında Kasım ayı ile birlikte toplam 308 toplantı gerçekleştirdi.